-
Фонд
3676
-
Опис
1
-
Справа
146
-
Дати
-
Кількість аркушів
454
- Щомісячні і щотижневі звіти групи, звіт про роботу в бібліотеках і архівах м.Могильова, акти передачі книг Дерптської бібліотеки і російських біблій ортодоксальної церкви в Ризі, список співробітників Головної робочої групи Прибалтики і списки керівних працівників музеїв Риги, Лібау, Гальзена
-
Загальне листування ГРГ Остланда щодо поточних робіт: пересилки фільмів і фото визначних пам'яток Латвії; матеріали про латвійських учених та етнографічну експедицію Історичного музею Риги до Ліфляндії восени 1943 р. Звіти співробітників ГРГ Остланда про службові поїздки до Пскова, Дерпта, Ревеля, Вільнюса, Могильова, Смоленська і про роботу ГРГ Остланда: конфіскацію культурних цінностей, зокрема книжкових зібрань, іудаїки та гебраїки; звіти про дії зондеркоманд ОШР в районі навчального полігону військ СС у Дундазі за вересень 1943 року (конфіскація та транспортування архівів та церковних книжок, етнографічних матеріалів). Звіт д-ра Берга про два секретні документи НКВС з архіву у Вільнюсі. Список рідкісних книг бібліотеки колишнього Товариства історії та старожитностей у Ризі. Звіт айнзацфюрера Тінке про огляд більшовицької літератури і гебраїки в місті та районі м. Паневежиса (міська бібліотека і синагога в Паневежисі, міська бібліотека в Утені). Директиви з опрацювання книжкових зібрань у робочих групах Остланда ОШР і проєкт нового предметного каталогу та ін.
-
Робочі звіти німецьких студентів і студенток (Барбара Брунс, Аннеліз Шобель, В. Розенберг, Гуго-Георг Феєрабенд, Клаус Зесльберг) про їхню діяльність при ГРГ Остланда щодо вивчення питання про міграцію всередині німецького бюргерства в Остланді. Звіти про діяльність № Г-3 студента Вернера Затора (Головне відомство наддержавної влади) при ГРГ Остланда восени 1943 р. (перегляд зібрання матеріалів Ризького університету з єврейського питання).
-
Розробки [ГРГ Остланда] за різними темами: про дивовижний порятунок ікони Тихвінської Богоматері; про зовнішню політику Англії; про методи й форми антибільшовицької пропаганди; про внутрішню структуру державних органів Латвійської радянської республіки й органів юстиції та прокуратури в СРСР.
Огляди [ГРГ Остланда] про бібліотеку, архів, наукову колекцію та колекцію з мистецтва колишнього Вільненського університету (Паулюс Галауне, 1920), вищі школи Риги (Балтійський політехнікум, Латвійський університет у Ризі, Ризька приватна німецька вища школа Гердера), ризькі німецькі школи, ризьку оперу.
-
Огляд «З роботи Оперативного штабу» про завдання ОШР: перегляд бібліотек, архівів, музеїв, конфіскація культурних цінностей, створення Східної бібліотеки (конфіскація Новгородської бібліотеки, передавання біблій православній церкві [Латвії], роботи в музеях та архівах Смоленська, конфіскація картин і культурних цінностей із Гатчини).
-
Звіт д-ра Маєра про нараду керівників і співробітників відділів обліку ГРГ Остланда, ГРГ України, ГРГ Центру 20.03.1943 р. у Мінську про облік книг і журналів, роботу з книжковими та журнальними зібраннями при головних робочих групах; про поповнення Східної бібліотеки. Про результати службової наради керівників головних робочих груп, керівників головних відділів і керівників відділів Управління штабу ОШР у квітні [1943] в Берлін-Далемі.
-
Протокол наради істориків у Ризі (11.06. - 12.06.1943 р.) про дослідження з історії, вивчення історії східних територій, розповсюдження знань про німецьке минуле балтійських східних країн, про питання народностей і поселень у Латвії, Естонії та Литві.
-
Матеріали ОШР, зокрема преси, про повернення ОШР бібліотеці Дерптського університету 4800 книг Дерптського університету з Воронежа у квітні та серпні 1943 р.: протокол передавання, списки книг, листування Управління штабу і ГРГ Остланда та ін.